PD denoncoi rënien e suvasë në Pediatrinë e Tiranës, QSUT: Nuk ka fëmijë të dëmtuar! Kanë nisur hetimet

QSUT ka konfirmuar se një pjesë e suvasë në tavanin e Pediatrisë ka rënë, por fatmirësisht nuk ka fëmijët të dëmtuar. Në reagimin zyrtar, njoftohet se një grup ekspertësh ka nisur hetimet për të vlerësuar shkaqet e incidentit dhe marrjen e masave.

"Një incident ka ndodhur sot paradite në Shërbimin e Pediatrisë së Specialiteteve 1 në QSUNT, në pavionin ekzistues, si pasojë e shkëputjes së një pjese suvaje nga tavani i një dhome.Menjëherë personeli mjekësor ka ekzaminuar dy pacientët e vegjël që ndodheshin në dhomë dhe gjendja e tyre aktualisht paraqitet e mirë, pa dëmtime. Një grup ekspertësh nga Drejtoria e Shërbimeve Mbështetëse e QSUNT, po kryen një vlerësim teknik për shkaqet e incidentit për marrjen e masave të menjëhershme", QSUT.


Lajmi kryesor:

Denoncimi i PD: Bie tavani i pediatrisë në Tiranë! QSUT: S'ka fëmijë të dëmtuar, kanë nisur hetimet


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Lufta e ndezur deri edhe fizike për logon dhe selinë blu! Kush është ‘pronari’ i vërtetë i PD