PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun

PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun

Grigels Muçollari dhe Luiz Ejlli

Tashmë lidhja Sali Berisha dhe Luiz Ejlli, më ish Kryeministrin që e uron për dasmën false në Big Brother apo që tenton të marrë pak nga popullariteti i personazhit të njohur të showbizzit në këto momente, në PD po tentojnë të bëjnë edhe politikë ‘të madhe’.  

Së fundmi anëtari i Kryesisë së PD-së së Berishës, Grigels Muçollari, thotë se rritja e popullaritetit të Luiz Ejllit në Big Brother ka vendosur në alert Qeverinë, për shkak të shfaqjes së pëlqimit të tij për Berishën.

“Pas edicioneve të lajme, u rrit influenca në televizione, u blenë televizione. Pas televizioneve do ti presim fjalën opozitës duke i marrë foltoren në parlament. Për ta shkatërruar këtë opozitë do të korruptojmë një zyrtar të lartë të FBI-së që ta godasë opozitën. Dhe sot jemi në këto kushte përdorimin e aplikacionit për të censuruar lajmet e opozitës dhe sot vijmë në një tjetër moment”, thotë ai.

Madje Muçollari thotë se nga informacione të sigurta, rrjetet të caktuara të qeverisë dhe Erion Veliaj ka ndikuar për futjen e një konkurrenti që është i njohur nga opinioni publik për kundërshtitë dhe fjalorin e tij vulgare ndaj Partisë Demokratike dhe kryetarit të PD.

“Sipas informacioneve të mija të sigurta, ka gati 2 jave që ‘fugët e qeverisë’ janë vendosur në alert nga popullariteti në rritje i Luzit në Big Brother. Ky personazh për shkak të shfaqjes së pëlqimit të tij për Kryetarin e PD Sali Berisha. Ky është kthyer në një shqetësim qeveritar dhe kanë filluar mjetet e reagimit duke rritur presionet ndaj Top Channel, ku nga informacionet e sigurta që kam rrjetet të caktuara të qeverisë dhe Erion Veliaj ka ndikuar për futjen e një konkurrenti që është i njohur nga opinioni publik për kundërshtitë dhe fjalorin e tij vulgare ndaj Partisë Demokratike dhe kryetarit të PD.

Pra qeveria ka arritur deri në këtë pikë të ndikojë në një program argëtues për të futur një personazh të caktuar ka për qëllim uljen e personazhit që ka simpati për Sali Berishën dhe patjetër goditjen e opozitës qoftë dhe personazhit që simpatizon kryetarin e Partisë Demokratike”, thotë anëtari i Kryesisë së PD.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sanena: 09/02/2023 21:54

  luizi eshte nje super djale shkodre e keni inat plasni te gjithe ju gojet e liga. placin ishalla plaste sjithe ato qe flasin keq nga inati dhe zilia.KAMPJON vazhdo.

  Përgjigju
 • Termeti: 09/02/2023 11:54

  E keni ulë shume stekën ju te PD’s

  Përgjigju
 • Kopetenti: 09/02/2023 11:01

  Shif Saliun për të gjykuar debilët dhe idiotët e PD. Kjo parti leshi nuk nxori një njeri normal si gjithë dynjaja. Është e çuditshme që nuk gjen një njeri normal në PD-në e leshit. I ka bërë Saliu si veten idiotë dhe hajvan që nuk mbushin fare.

  Përgjigju
 • minushe: 09/02/2023 10:09

  hahaha keta jane te gjithe pa tru o zot cfare i pjell truri per nje "vip" Luiz ne fakt eshte shume e rendesishme tek ne ne popull se ke mbeshtet luizi hahaha ne jemi gallataxhinj ...per te qesh e per te qare njekohesisht

  Përgjigju
 • Dea: 09/02/2023 08:33

  Ahahaha do dalin te bejne fushate me Luizin tani. Luizi ne fakt eshte super i prere per te qene krah Berishes, sepse eshte super mashtrus , super manipulues e komplet rrugac. Nuk kishte si te ishte ndryshe perderisa eshte fans i flakte i Berishes.

  Përgjigju
  • Kejvini: 09/02/2023 09:42

   Dea dhe ti ka shume gjasa qe i ngjan asaj Dea's te bigu po shume ama...no coment

 • TA VE LALA: 09/02/2023 08:23

  Ore a jeni mir nga trut kush po pjerth për Luiz ejlin që ekziston një debil i ler e komplet bur leshi. E ky Luizi do bëj namin O Zot çfar nuk digjon nga partia wc pd.

  Përgjigju
 • Ervin salijani: 09/02/2023 07:27

  Kur u bere ti o mashtrus mucollari, ti do vetem lek asgje tjeter turpe per shkelzenin qe te promovon

  Përgjigju
 • Debila asht pak me ju than: 09/02/2023 06:37

  Ja kjo asht partija e big bradhervave qe i rren menja se ka me fitue . Fitorja e tyne varet nga luizi ejlli

  Përgjigju
 • asolingo: 09/02/2023 06:04

  Nuk eshte e habiteshme kur flasin nga pd,se jane te gjithe dru me pre,fillo qe nga shpellari Sali Berisha e deri tek preshi i Lushnjes Dritan..

  Përgjigju
 • Haha: 08/02/2023 23:05

  Hahahaaaaaaaa o cu kenaqa me mendje debilash!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Momenti kur një prej vëllezërve Mina transportohet me helikopter drejt Traumës

VIDEOLAJM/ Momenti kur një prej vëllezërve Mina transportohet me helikopter drejt Traumës