PD: E vërteta e hidhur që fshihet pas hapjes së zyrës së EUROPOL-it në Tiranë

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Partisë Demokratike lidhur me hapjen e zyrs së EUROPOL në Tiranë. Ka qenë ish-deputeti Gent Strazimiri, i cili tha se kjo zyrë nuk është një tregues për rritjen e bashkëpunimit, por pas saj qëndron një e vërtetë e hidhur. Strazimi shkruan se prania e zyrës së EUROPOL në Tiranë tregon se në vend krimi i organizuar ka arritur në nivele maksimale.

Reagimi i plotë

Me demek, meqenëse "D.E.A." amerikane ka hapur zyrë permanente operacionale në Tiranë në kohën e Saje qorrit, qenkemi "integruar de facto në SHBA", madje për meritë të Saje qorrit, "të pandehurit" më të suksesshëm që keni patur?!

E vërteta është krejt e kundërta!

Shërbimet e sigurisë së partnerëve, harxhojnë fonde dhe burime njerëzore në Shqipëri, sepse krimi po kontrollon gjithçka, që nga Policia, prokurori, gjykata, administrata, qeveria e parlamenti!

Askush prej partnerëve nuk ka fonde e njerëz tepër, për t'i angazhuar në një vend ku policia e bën vetë punën e saj, kontrollon vetë territorin, godet vetë kontigjentin kriminal, si deri në vitin 2013 kur Policia e Shtetit dërgonte oficerë të infiltruar për ndihmë në BE, në luftën kundër organizatave kriminale shqiptare.

E vërteta është se:- prania permanente e operacionale e D.E.A. në Shqipëri tregon se kokaina është kthyer në problem jo vetëm për ne, por edhe për amerikanët.
* prania e permanente, e operacionale e FRONTEX në Shqipëri, tregon se ky vend nuk i ruan dot kufinjtë e vet.
* prania permanente e operacionale e EUROPOL në Shqipëri, tregon se ky vend është kthyer në strofkull të të shumëkërkuarve që "menaxhojnë" organizatat kriminale në Evropë!
Kjo është e vërteta, karagjoz! Karagjoz ti, dhe cilido që të vjen pas fijes në këtë dramë krimnaliteti!

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  COVID-19/ A keni arritur të bëni aplikimin për të marrë leje për dalje nga shtëpia?

Komento

Komente

 • Lalka i Radanecit: 11/07/2019 14:25

  O po loqke mbeti ky bakalaro koke meshinka

  Përgjigju
 • PALL REXHEP LEKA ( KEPI ): 11/07/2019 13:42

  O kok zbathi strazimir me kobure në brez po na del hapur kundra Amerikës se po ju dridhet toka nën këmb o kok zbath. Prit se ske pa gjë akoma ta ka thën Edi Rama o kok zbath. A të mbahet mënd te liqeni o fundërrin që rije me rovole e e dorzove si buracak o kok trumcak. Prit se do ju a kaliroi nonat Amerika. RROFT AMERIKA POSHT VEMJET.

  Përgjigju