PD nxjerr pamjet: 8 janari fytyra e vërtetë e Berishës, u braktis nga demokratët! Partia nuk do jetë strehë e të korruptuarve (VIDEO)

TIRANË- Partia Demokratike ka publikuar sërish video nga protesta e 8 janarit, ku hedh poshtë deklaratat e Sali Berishës se ajo ishte një protestë paqësore. Me pamje e sjella, vihet re një numër i vogël mbështetësish që shkojnë pas Berishës, që për Partinë Demokratike nuk përfaqësojnë demokratët.

Përmes një postimi në 'Facebook', PD shkruan se 8 janari tregoi fytyrën e vërtetë të Berishës dhe se ai nuk do mund ta marr peng partinë për interesat dhe hallet e tij personale. PD thekson se partia nuk do të jetë më 'avokatja' e personave të korruptuar.

"I braktisur nga demokratët Sali Berisha vjen vërdallë duke mashtruar e kërcënuar këdo që nuk mendon si ai. 8 janari tregoi fytyrën e vërtetë të Sali Berishës. Për interesin e tij Berisha dhunoi shtëpinë e demokratëve dhe ishte gati të derdhte gjakun e tyre. Por as ai, as aleatët e tij nuk do ta marrin peng Partinë Demokratike për hallet e tyre personale. Partia Demokratike nuk do të jetë kurrë më as streha dhe as avokate e të korruptuarve. Demokratët kanë zgjedhur të ardhmen, për t’u dhënë shqiptarëve ndryshimin që duan', shkruan PD.

Që prej 8 janarit PD ka nisur një fushatë ku publikon herë pas herë video të atyre që i quan kriminelë që mbështesin Sali Berishën në protestën e dhunshme në selinë blu. Kjo protestë u pasua edhe me përjashtimi e tij përfundimisht dhe 8 deputetëve të tjerë nga Partia Demokratike.

Çfarë ndodhi në 8 janar? E shtuna ishte një ngjarje dramatike për Partinë Demokratike por edhe për imazhin e vendit. Mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha sulmuan selinë e Partisë Demokratike. U desh ndërhyrja e policisë, që situata të vihej nën kontroll në pak minuta, pasi por rrezikohej seriozisht jeta e deputetëve që ndodheshin brenda selisë si dhe kreut të PD-së Lulzim Bashës. Nga ana tjetër Sali Berisha shkoi sërish në selinë e PD, ndërsa i cilësoi 'dhunuesit' si heronj duke shtuar ato ruajtën gjakftohtësinë dhe rrëzuan dyert e blinduara të 'Lul Bravës'.

SI.E./AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Ylli Pata: Efektet që solli finalja e UEFA-s në Tiranë