PD publikon foton: Ky është polici që dhunoi djalin e Luan Baçit

PD publikon foton: Ky është polici që dhunoi djalin e Luan Baçit

Partia Demokratike thotë se ka identifikuar policin që sipas tyre goditi djalin e kryedemokratit të Fierit, Luan Baçi, dje menjëherë pas përfundimit të protestës së dhunshme para Parlamentit.

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, ka publikuar një foto, ku thotë se ai quhet Kreshnik Aliaj dhe është efektiv i forcave operacionale të Policisë, i veshur civil. PD e akuzon atë si personin që goditi në fytyrë djalin e Luan Baçit. Djali u shoqërua dje nga policia dhe më tej u la i lirë pas verifikimeve të kryera për veprimet e dhunshme në protestën e16 marsit të opozitës.

"Këta nuk janë policë që përfaqësojnë shtetin, këta janë policë që përfaqësojnë bandën në pushtet", shkruan Ina Zhupa e cila ka postuar edhe foton e personit që pretendohet se është polici.

Momenti i shoqërimit të djalit të ish-deputetit Luan Baçi u shfaq me video në media, ku dëgjohej që ai të thoshte se nuk është goditur nga një polic. Ndërkohë, babai i tij ish-deputet, i kërcënoi efektivët se do ta kishin personale me të, ndërsa nuk munguan as ofendimet e rënda banale.

“Ishim nisur për në Fier kur më telefonojnë qytetarë fierakë dhe dëgjoja zhurmë e zëra. Më thonë që policia po i dhunon e po i shoqëron me forcë. Unë ktheva menjëherë bashkë me djalin në makinë. Kur mbërrijmë në vendin ku po ndaloheshin protestuesit, i them djalit filmo me celular. Vetë shkova të flisja policët dhe po ju thosha që pse i shoqëroni me dhunë se mund të vijnë vetë në Komisariat. Atë moment djali im është qëlluar nga një polic civil. Kanë ndërhyrë qytetarë të tjerë dhe policë dhe më pas unë iu kërkova të shkoja në komisariat bashkë me djalin. Kjo është një përpjekje për të trembur qytetarët, për t’iu bërë presion. Djali im nuk po bënte asgjë, as nuk po dhunonte dhe as po qëllonte, vetëm po filmonte me celular dhe u godit”, tha Baçi pas incidentit.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ladi: 18/03/2019 08:48

  Po filmimet e juaja ku shaje dhe ofendoje uniformat ku do i shpiem .

  Përgjigju
 • qytetari: 17/03/2019 22:00

  O luan mire vete po femijet pse i zhyt ne llum.. Lere djalin te shkollohet e mos e fut te pislleqet qe ben ti me shoke.. Nuk ka kush ju mbron me , do futeni ne rresht e do beheni njerez normal

  Përgjigju
 • xreport: 17/03/2019 12:49

  kjo eshte veper penale polici i nderuar te beje kallzim penal.... per gervishtjen ne buze te djalit te PD ai eshte protestues i dhunshem edhe ka bere rezistence

  Përgjigju
 • agim: 17/03/2019 12:46

  Luan Bac,djalin nuk ta njof,mbase eshte engjull e ta ruejt zoti.Ti Luan je bere pengese per zhvillimin e vendit,ti je bere macj e zeze e vendit.Mire ka qene qe dikushi te zhduke ty nga kjo skene e nga kjo mbi toke.

  Përgjigju
 • Landi: 17/03/2019 12:36

  Polici perfaqson shtetin me shtetin do e gjeni jo me policin qe ben punen.Puna e policit esthte dhe perdorimi I dhunes kur ja kerkon detyra .

  Përgjigju
 • Arben: 17/03/2019 12:23

  Mir që e keni me video, se kur e lexoj them sa gynah Luan Baçi, por kure shoh duket nga fjalori se kush eshte secili nga ata. Mendojë se çdo njeri që ka tejkaluar kopetencat them per policin duhet proçeduar Por këta Baçrat duhet të paguajnë jo vetem anen ligjore por edhe atë financiare. Flm

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dimal, ushtruan dhunë ndaj fëmijëve të mitur, në pranga babai, në hetim nëna

Dimal, ushtruan dhunë ndaj fëmijëve të mitur, në pranga babai, në hetim nëna