PD të njëjtin rezultat në Lezhë si në 2017, por mbetet forcë e parë! Rritet PS, partitë e vogla asnjë shans për të marrë mandat

Sipas sondazhit të bërë nga instituti prestigjioz italian ‘Piepoli’, Partia Demokratike mbetet në të njëjtat kuota në qarkun e Lezhës si në zgjedhjet e kaluara. Nëse qytetarët do të shkonin sot drejt kutive të votimit, 51-55% e tyre do të votonin për PD-në, njësoj si në 2017, megjithatë do të vijonin të ishin forcë e parë. Nga ana tjetër, PS-ja ka pësuar një rritje të lehtë. Gara e fortë është vetëm mes 2 partive të mëdha, PD-PS, pasi sipas sondazhit partitë e tjera të vogla nuk kanë shanse për të marrë një mandat në këtë qark.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 6-të i Piepolit/ PS fiton deri në 73 mandate në rang kombëtar! PD vijon rritjen, por s'fiton as me LSI! 60% e shqiptarëve pro vaksinave kineze e ruse


B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Strukturë e armatosura për mbrojtjen e votës, ju duket normale strategjia e PD-së për zgjedhjet?×

Lajmi i fundit

John

Basha flet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, tregon dhe dëshminë e Arbër Paplekajt kur u dorëzua: Merreni armën, se di nëse kam vrarë