VIDEOLAJM/ Pemët e prera hidhen mbi hekurudhë, bllokohet treni me pasagjerë i linjës Shkodër-Laç

LEZHË- Lëvizja e trenit të pasagjerëve i linjës Shkodër-Laç është bllokuar.

Treni është bllokuar për shkak se hekurudha është e mbushur me pemë të prera.

Siç shihet edhe në këto pamje që sjell Report Tv, pemët e prera për të pastruar kanalet janë hedhur pranë hekurudhës duke bllokuar lëvizjen e trenit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 29/05/2024 02:08

    Jane ne vete keta! Po te ishte ndonje tren me i shpejte,do te kishte dale nga shinat duke rrezikur jeten e pasagjereve.Shteti duhet t'i vere para pergjegjesise shkaktaret qe tani,se kur te vije treni elektrik pas disa vitesh,do te jete shume vone,njerezit do t'a kene bere zakon hedhjen e pemeve aty.Gjithashtu dhe hekurudha kombetare,ose kush eshte pergjegjes,duhet te mirembajne trasene.Nuk eshte cudi qe i kane hedhur pemet aty,nuk dallohet traseja nga pjesa tjeter e kodres/fushes se e kane mbytur barishtet.Hidhni zhavor e tallash ne trase,prisni bimesine jo vetem ne trase,por dhe ne ane te trenit,se dukeni sikur jeni ne mes te xhunglave indiane,jo ne mes te Shqiperise!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Protesta te Bashkia, Belind Këlliçi kërcënon drejtorët e policisë: Jeta është e gjatë, do ta paguani

Protesta te Bashkia, Belind Këlliçi kërcënon drejtorët e policisë: Jeta është e gjatë, do ta paguani