Pensionoi Mike Tyson, Hysa bëhet gati për kundërshtarin britanik: Me tifozët ia dal, shumë shpejt synoj titujt (VIDEO)

Dita e madhe për boksierin shqiptar Nelson Hysa po afron. Shkodrani i peshave të rënda më 13 nëntor në pallatin e sportit të Durrësit do të zhvillojë ndeshjen e pestë në boksin profesionist teksa përballë do ketë Deny Williams, një kundërshtar që në të kalurën e tij ka hedhur nokaut edhe lëgjendën Mike Tyson.

“Ka patur një periudhë shumë të artë Deny Williams në atë kohë, duke nokautuar Tyson. Besoj dhe shpresoj që me përgatitjen që kemi bërë, me formën që po kaloj, por edhe mbështetjen e madhe të spektatorëve çdo gjë të shkojë sipas planit. E kemi vendosur se si do të boksojmë,”-u shpreh Nelson Hysa, boksier.

Deri më tani Nelsoni numëron vetëm fitore në boksin profesionist dhe në rast se ia del edhe ndaj Williams do ta ndihmonte të ngjiste shumë shkallë në renditje. Gjithsesi objektivat e tij janë më të larta se kaq.

“Aktualisht po i marr ndeshjet me rradhë, pasi deri në mbyllje të vitit kam edhe dy ndeshje të tjera. Në vitin e ardhshëm, nëqoftëse vijoj kështu siç jam tani, synoj një titull të madh në Europë,”-tha Nelson Hysa, boksier.

Nelson Hysa deri më tani të katër fitoret në boksin profesionist i ka me nokaut.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!