Për të gjithë ju që e keni fobi, ja çfarë ndodh me avionin kur goditet nga rrufetë

Për të gjithë ju që e keni fobi, ja çfarë ndodh me avionin kur goditet nga rrufetë

Një avion i goditur nga rrufetë

Avionët dhe udhëtimi me ta njihet shkencërisht si një fobi, personat që e vuajnë mendojnë skenare të ndryshme se si mund të rrëzohet. Njëri prej tyre është copëtimi në dysh nga rënia e një rrufeje.

E vërteta është se nuk ka asgjë për panik. Kur një rrufe godet avionin, ajo ka tendencën të godasë skajet e tij si psh: bishtin dhe krahët.

Avionët goditen vazhdimisht nga rrufetë dhe pasagjerët as që nuk kanë dijeni për këtë sepse vështirë të kuptohet nga gjithë masat mbrojtëse nga të cilat është ndërtuar avioni.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dumani në Kuvend, Braçe: Turp, seanca kaloi në kontroll politik, u mor në pyetje nga personat që po heton! PS s’duhej ta kishte lejuar

Dumani në Kuvend, Braçe: Turp, seanca kaloi në kontroll politik, u mor në pyetje nga personat që po heton! PS s’duhej ta kishte lejuar