Përballen peshat e rënda! Të dielën Nelson Hysa sërish në ring, synohet fitorja e nëntë nga nëntë ndeshje

Përballen peshat e rënda! Të dielën Nelson Hysa sërish në ring, synohet fitorja e nëntë nga nëntë ndeshje

Boksieri Nelson Hysa

Boksieri shqiptar i peshave të rënda Nelson Hysa të dielën do zhvillojë ndeshjen e nëntë në boksin profesionist ku deri më tani numëron vetëm fitore.

Në pallatin e sportit të Shkodrës Hysa do të ketë përballë 40-vjeçarin nga Namibia Willbeforce Shihepo, i cili ka një eksperiencë të madhe në boksin profesionist. Deri më tani ai numëron 41 ndeshje, 25 fitore prej të cilave 18 me nokaut.

Përveç Hysës në ring të dielën do ngjiten edhe boksierë të tjerë shqiptarë, të cilët pretendojnë suksese me qëllim që të rriten në ranglistën botërore. Sa i takon ndeshjes së boksierit të peshave të rënda ajo është parashikuar të nisë nga ora 19:00.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar viziton Kievin dhe takohet me Zelensky

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar viziton Kievin dhe takohet me Zelensky