Përballja me Islandën, Rudi Vata jep këshillat e tij: Ja si duhet të luajnë, këto janë lojtarët elitë të Kombëtares

Përballja me Islandën, Rudi Vata jep këshillat e tij: Ja si duhet të luajnë, këto janë lojtarët elitë të KombëtaresLegjenda e Kombëtares tonë, Rudi Vata ka dhënë disa këshilla para ndeshjes Shqipëri-Islandë në Elbasan Arena. Ai ka thënë se lojtarët duhet të luajnë me zemër dhe ta duan atë që bëjnë.

Ndër të tjera ka dhënë edhe disa emra që sipas tij janë lojtarët elitë të Kombëtres, ata janë: Hysaj e Strakosha por nuk mbeten pas edhe Gjimshiti e Veseli apo Balaj e Cikalleshi.

"Duhet të kemi kujdes. Islandezet atë që mësojnë e bëjnë shumë mirë. Cdo gjë nesër ne Elbasan Arena varet nga zbatimi i detyrave që do tu japi Reja. Duhet të lozin futboll me dëshirë. Shikoj që Kombëtarja nuk është e lumtur. Lojë që nuk funksionon. Shikoj mosbesim. Nuk janë mirë psikologjikisht dhe me atmosferën. Edhe ndryshimet e trajnerëve. Janë lojtarët që lozin në ekipe të mëdhaja. Hysaj që luan me Napolin. Strakosha që normalisht është në nivel të lartë. Strakosha nuk bëri performancë për të marrë kritika. Strakosha nuk kishte ç'të bënte. Lojtar tjetër nuk e di se janë të pa zëvendësueshëm. Gjimshiti, Veseli janë lojtarë të mirë. Balaj ka shënuar por nuk po merr furnizimin e duhur. Ne kemi probleme me lojën në krahë. Nuk depërtojmë në linjën fundore. Po ashtu Cikalleshi. De Biasi nxorri kualitetet. " ka thënë Vata.


Lajmi kryesor:

'Nuk kemi shpresë për Europian', Ish-kapiteni Rudi Vata në Report Tv: Mavraj të largohet, Panucci na konsideronte njerëz me lesh


  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun