Përbërja e Komisionit të ri Zgjedhor, Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri bashkëkryetar

Anëtarët e pozitës në Komisionin e Reformës Zgjedhore

Komisioni parlamentar për Reformën Zgjedhore nga 18 anëtarë që ka pasur në të shkuarën, do të ketë 12 anëtarë, 6 nga mazhoranca dhe 6 nga opozita e re.

Anëtarët e PS-së do të jenë Vasilika Hysi, Damian Gjiknuri, Blerina Gjylameti, Bashkim Fino, Klotilda Ferhati dhe Alket Hyseni e ndërsa nga opozita e re do jenë Rudina Hdajri, Muslim Murrizi, Nimet Musai, Ralf Gjoni dhe Andi Përmeti. Ky i fundit themelues i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, i cili këtë të enjte u betua si deputet.

Bashkëkryetar do të jetë Damian Gjiknuri nga PS dhe Rudina Hajdari nga grupi demokrat.  Afati i fundit është deri në datë 28 nëntor, përfshirë dhe ndryshimin e sistemit. 

Anëtarët e opozitës në Komisionin e Reformës Zgjedhore


Lajmi kryesor:

Rudina Hajdari bashkëkryetare e Komisionit Zgjedhor! Balla: Si më tregonte Spaho vjedhjen e votave nga LSI (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat e Ilir Metës për Dumanin, deputeti Sula: Të ndalen sulmet ndaj SPAK

Akuzat e Ilir Metës për Dumanin, deputeti Sula: Të ndalen sulmet ndaj SPAK