Përçahet dega e PD në Korçë, kandidati i ‘primareve’ lë Berishën dhe pritet të garojë për grupin e Alibeajt

Përçahet dega e PD në Korçë, kandidati i ‘primareve’ lë Berishën dhe pritet të garojë për grupin e Alibeajt

Gjergji Gjata

TIRANË- Përçarja e Partisë Demokratike duket se nuk po ndodh vetëm me strukturat në qendër, por edhe në degë. Gjergji Gjata, kandidati i primareve për Korçën, mund të ndërrojë kah dhe të futet në garë për bashkinë e Korçës për grupin e Alibeajt. Gjata është ‘ofruar’ vetë që të kandidojë për grupin e Alibeajt, por ende nuk është marrë një vendim.

Vetë Gjata e ka pranuar se është duke e menduar që të kalojë nga kampi tjetër dhe të lë atë të Sali Berishës.

“Nuk  kam vendosur ende gjë. Nëse do ndodhë do t’ju njoftoj”, tha ai për Abc Neës.

Nëse Gjata e bën një lëvizje të tillë do të përballet me kandidaten e Berishës për bashkinë Korçë. Gjata u fut në garën e primareve në Korçë, por nuk arriti të fitonte. Ai siguroi vetëm 426 vota, ndërsa Ledina Alolli që u shpall fituese mori 628  vota. Aliolli ka qenë deputete e Partisë Demokratike në periudhën 2009-2013.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lalka: 05/02/2023 14:23

    PD e Berish halese do perfundoje ne ujrat e zeza te Dynavecit atje ku derdhen fekalet e gjithe Korces.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Gjobë dhe heqje kujdestarie për prindërit që ekspozojnë fëmijët në rrjete sociale? Debate në 'Esencë'

Gjobë dhe heqje kujdestarie për prindërit që ekspozojnë fëmijët në rrjete sociale? Debate në 'Esencë'