Përcaktohen 5 duele të 1/8 të Euro 2020, Holanda ndaj Çekise, Spanja me Kroacinë e Suedia ndaj Ukrainës

Moment nga ndeshja Suedi-Poloni

Me mbylljen e ndeshjeve të grupit E të "Euro 2020" tashmë janë përcaktuar 5 sfida të fazës së ardhshme asaj të 1/8. Suedia që e mbylli e para grupin E do të ndeshet me Ukrainën në fazën tjetër. Ukraina u kualifikua si një nga vendet e treta më të mira. Po ashtu mësoi rivalin e fazës me eliminim direkt edhe Holanda. Tulipanët do të përballen me Çekinë në raundin tjetër me ndeshjen që do të luhet të dielën në Budapest. Ndërkaq Spanja që fitoi me goleadë ndaj Sllovakisë dhe u kualifikua si e dyta e grupit E do të përballet me Kroacinë. Më herët ishin përcaktuar edhe dy duelet e para të kësaj faze. Uellsi kundër Danimarkës e Italia ndaj Austrisë.

Ndeshjet e fazës së 1/8 të Euro 2020

Uells-Danimarkë

Itali-Austri

Holandë-Çeki

Kroaci-Spanjë

Suedi-Ukrainë

 

Përgatiti Andi Kapxhiu

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Distria Krasniqi merr medaljen e artë në Lojërat Olimpike, Rita Ora: Krenare, Kosova lë gjurmë në ‘Tokio 2020’