Përdhunoi një vajzë shqiptare, Robinho dënohet me nëntë vite burgim

Përdhunoi një vajzë shqiptare, Robinho dënohet me nëntë vite burgim

Robinho

Gjykata e Lartë në Brazil ka lënë në fuqi vendimin e gjykatës italiane për rastin e ish-yllit brazilian Robinho, i cili u shpall fajtor për përdhunim e një vajze shqiptare në vitin 2013.

Ish-sulmuesi i Real Madrid, Manchester City dhe Milan, Robinho u fsheh për një kohë të gjatë nga dora e drejtësisë, e cila e dënoi me nëntë vjet burg në Itali për përdhunim dhe dje çështja arriti në një pikë shumë të rëndësishme, pasi Gjykata e Lartë në Brazil konfirmoi vendimin e Italisë dhe vendosi që Robinho do të duhet të vuajë dënimin me burg në Brazil.

Një gjykatë e Milanos në vitin 2017 shpalli Robinhon dhe pesë brazilianë të tjerë fajtorë për përdhunimin në grup të një gruaje shqiptare 22-vjeçare pasi e kishin dehur në një klub nate në vitin 2013. Dënimi u konfirmua nga një gjykatë apeli në vitin 2020 dhe u vërtetua nga Gjykata e Lartë e Italisë në vitin 2022.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët