Përfshihet nga flakët qendra kryesore ruse e hapësirës ajrore

Përfshihet nga flakët qendra kryesore ruse e hapësirës ajrore

Flakët kanë përfshirë një nënstacionnë ambientet e Institutit Qendror Aerohidrodinamik Zhukovsky (TsAGI) në rajonin e Moskës, qendra më e rëndësishme në sektorin e hapësirës ajrore ruse.

Zjarri ka mbuluar një sipërfaqe prej 30 kilometrash katrorë, siç është njoftuar.Më vonë i njëjti burim sqaroi se zjarri është shuar dhe nuk raportohet për viktima. Ndër zhvillimet e TsAGI janë pjesëmarrja në projektet e raketës Energy dhe të anijes hapësinore Buran.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Mund të ketë shkëmbim mes ushtarëve të Azov me oligarkun pro-rus Medvedchuk! U ndalon hyrjen e mbi 900 amerikanëve në Rusi, mes tyre Biden dhe Blinken


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Amnistia fiskale emergjencë kombëtare dhe pse Shqipëri-Kosovë duhet krijojnë një Bankë Nacionale!