Përfundon puna për vendkalimet e këmbësorëve pranë sheshit ‘Nënë Tereza’, ja akset që janë pajisur me vijëzime lineare

Përfundon puna për vendkalimet e këmbësorëve pranë sheshit ‘Nënë Tereza’, ja akset që janë pajisur me vijëzime lineare

Ekipi i Punëtorëve të Qytetit në Bashkinë e Tiranës ka përfunduar punën për vendkalimet e këmbësorëve pranë sheshit “Nënë Tereza”në Tiranë.

Tashmë kjo zonë e kryeqytetit ka marrë një pamje të re, duke ofruar akoma më shumë siguri për këmbësorët.

Gjithashtu disa akse të tjera rrugore në kryeqytet janë pajisur me vijëzime lineare.

Konkretisht vijëzimet kanë përfunduar tek segmenti i nënkalimit të “Casa Italia”, Rruga e Shkodrës dhe rruga “Kodër-Kamëz”.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Hovenier për zgjedhjet e Serbisë: Kosova ka të drejtë të përcaktojë kushtet për zgjedhjet e shteteve tjera në territorin e saj

Hovenier për zgjedhjet e Serbisë: Kosova ka të drejtë të përcaktojë kushtet për zgjedhjet e shteteve tjera në territorin e saj