Përgjimet për xhamat e zinj të makinave/ Punonjësi i DPSHTRR : O shtrëngu situata se ka ardhur shefi ri, po sa të ambientohet se s’ka ardhur veç për rrogë ai

Përgjimet për xhamat e zinj të makinave/ Punonjësi i DPSHTRR : O shtrëngu situata se ka ardhur shefi ri, po sa të ambientohet se s’ka ardhur veç për rrogë ai

Në një tjetër përgjim të prokurorisë lidhur me falsifikimet për vendosjen e xhamave të zinj, mes punonjësit të transporteve Redi Allmeta dhe bashkëpunëtorit të drejtësisë. Ndërsa në bisedë ëhstë ehde punonjësja e sigurimeve Yllka Pronja. Redi regjistrohet teksa i thotë bashkëpunëtorit që është shtrenbugqar pak situata pasi ka ardh një shef i ri te DPSHTRR, por që do ja gjejnë anën edhe atij.

Pjesë nga përgjimet

A-Bashkepunetori   B-Ergesi  C-Yllka D-Redi

A-Më qafshë mu interesou si për vëllain tatë

C-Të lutem jam interesu pa ardhur ti edhe ato të parmet

A-Ato të parmet me the boni,mos e vrai menjen,po ik mbaro pun tash e hajde

D-Kur i ke marë letrat e servisit ti?

A-Sotë

D-Bashkë me ato letrat e servisit ke të drejt me ec dhjet dit,Mbaj një her më që u ka shtrëngu situata,po presim pak se ti do me i mbajt xhamat mos me i heq

A-Po

D-Thash tu lironte pak situata e vije mershe direkt çertifikatën para e mbrapa

A-Po pse më shtin në kët punë,se i thashë kam koë boll,kam pun me lëviz

D-Për zotin nuk e di

A-Pagova dyqind mij lek atje te xhamatë ,do i kisha bo më më lirë në Tiranë

D-Fundja e fundit bëj veç mbrapa se për mbrapa nuk besoi se e kan shumë problem ata,edhe pse i ke qind për qind i ke tull fare

A-A thu çaloin te no një gjë?

D-Po të ishe për lek e kishim bo ne të thoja duhen kaq lek e kishim bo ne ,po është shtrëngu situata e nuk bejm dot asnjë gjë,nga që ka ardh shefi ri e do dy tre dit sa të ambjentohet ,se me të gjet një gabim të vogël,të thon nuk e bëjm dot,nga që ka ardhë shefi ri,sa të ambjenohet ,numrin ta ka kjo e të mer ka e hëna i them un

A-Po ça më doli mua për ça erdha e ça më doli,o vëlla i thashë shif mos më shti ti     bëj kot,bani bani tha

D-Dje pra dje që djëe e morëm veshë,kët lloj gjëje

A-Po ti punon aty per mrena?

D-Po un punoj me atë ixhinjerin aty te fiziku,fola me atë më tha mos më bje më qaf se nuk kena asnjë lloj mundësie,me bo asnje lloj gjëje për momentin Për të qën ke dhjet dit afat po të ndaloi kush thuj qe jam duke prit certefikatën ,por prit sa të  shkoj der te fiziku,sa të mar iformcjon

A-Po taksa sa është?

D-Dyqind e tridhjet mij lek fatur shtetrore ,te arka po qe se i bën me ket përqindje që i ke,se me kët je tu un ,mundu

A-Po jo mo se për ndryshe ja heq krejt

D-Po shif lëviz nja dhjet dit,se po e mar dhe një her një iformacjon

A-Shif mundou mos më mbaron pun?

D-Për zotin për momentin,nuk bëhet dot gjë,e kan shtrëngu situaten,mu po më ikën zari,se e di sa vet jan kështu si ti ,per pun të ndryshnme e gjëra të vogla,të kisha mundësi tjeter do kisha ik veç të mbaroja pun ty se un me kët punoj,do kisha  ik te tjetri,e kupton sishte problem,veç të mbaroja punën ty,është shtrëngu kjo pun nga që ka ardhë shefi madhë nga Drejtoria e Përgjithshme ka fillu pune ketu,sa tja gjëjn lidhjet sa te ambjentohet ,që tu thot këtyre lirouni pak mos rrini kështu,se normal dhe ky lek do se i bje me mar veç rrogën,e mos me mar lek,se për pun kan dal e këta,do të kosultohem e një her me këta

A-Kosultohu një her me këta,e thuj kësaj të mari ose hajd vet më tako e me thuj nje minutë

D-Po si të dush,ndaç ma jep numrin,po ashtu të mar vet

A-Sa e ke numrin se nuk e mbaj mend

D-Po 0676959889,më ço një zile ta kem numrin tatë,po ashtu të them

A-A të erdhi

D-Po

A-Shif e më boj telefon

D-Okej

A-Hë shef?

D-Nuk të mora telefon sa ishe këtu afër,sa fola me kët shefin e fizikut, si ligj ishte dhjetë dit,po mora vesh të njoftoi sa më shpejt ,do mundohem se i ngacmoj vet këta

A-Për gjana mos më lë keq,mos më lë në rrug se un lëviz andej smë gacmon kush

D-Do mundohem për zotin

A-Okej shif,a ta pres kët yllkën amos ta pres,

D-Po ske pse e pret

A-Okej më shkruj në Ëacap,si e kishe emrin

D-Redi

A-Okej më shkruj

D-Okej

A-A moj Yllka më le në balte

C-Duhet të më kuptosh dhe mua ?

A-Ky djali erdhi prap po na jep ko tha për një periudhë dy ditore

C-Hë sepse?

A-Se mos ju vjen zor du aq du kaqë?

C-Po jo o shpirti po të qe gjë të thoja vet un ty

A-Po dyqindë mij lekë shkojn kot po mbaroi shtatë ditshi ha gjob un

C-Është ndërru drejtori këtu më kupton?Dhe akoma nuk ka ardh prezentë

A-Po ky djali që erdhi këtu a punon me ty aty?

C-Po punon pra

A-Po e ka në dore,njerzit po i bejn letrat pa e fut makinën aty fare e ti sjellintë  gatshme letrat këtu

C-I kemi bër i kemi bër ,po per momentin që flasim nuk ka shancin

A-po sipas teje si do ja bëjm tani

C-Po presim këto gjashtë dit

A-Po është halli pa mbaru afati

C-Pa mbaru pra thash asë të vetët nuk po i bëjn se ai është caktu po nuk ka ardhë që tja gjëjm,anën se kështu fuksjononë,thashë jemi konsumuare

A-Këtë se di unë?

C-Po të kishe bër si këto,si ajo

A-Po ça mu deshën mua që të shifen anë e mbanë,për ça më duhen mua ,ajo nuk hyn në bagazhë,un të thashë që dje ndaj të mora

C-O zotë që në mëngjes të mora në telefon të thashë ato të parët ansore bëj si ajo përpara

A-Po i kishte mbaru moj ti

C-Po qënka bo problem më thanë

A-Shif një her Yllka zbëethe no një lojë,dhe në darkë me më bo telefon un vij

C-Sbëhet fjalë

A-Hajd çao


Lajmi kryesor:

30 mijë lekë për falsifikimin e dokumenteve për xhamat e zinj të makinave dhe raport mjekësor për të mos vënë rripin e sigurimi, 7 të arrestuar, mes tyre një zyrtar i DPSHTRR dhe një mjek


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Në dashuri keni suksese të vogla... horoskopi për ditën e sotme

Në dashuri keni suksese të vogla... horoskopi për ditën e sotme