POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Perisic mendon ti thotë lamtumirë Inter-it

Duket sikur Perisic është gati të largohet nga Interi. Vetë ai ka shprehur dëshirën e tij të largohet nga skuadra Italiane.

 “Dëgjuam lojtarin, ai e ka këtë dëshirë. Ne duam ta bëjmë atë të lumtur, por gjithashtu duhet të marrim në konsideratë atë që është më e mira për ne”.“Deri më tani, nuk ka pasur oferta të përshtatshme, kështu që ne do të presim”shprehen drejtuesit e Interit gjatë një interviste për “Sky Sport”


Ka pasur shumë skuadra nga kampionati anglez që kanë shprehur dëshirën që Ivan Perisic të luajë për to,por deri më tani asgjë nuk është konkrete.

Ivan Perisic është një lojtar i cili ka dhënë shumë për skuadrën e Interit dhe largimi i tij është një lajm i keq për tifozët zikaltër.

Trajneri i skuadrës, Luciano Spalletti shprehet: "Është një lojtar që është biseduar për shkak se të gjithë e vlerësojnë atë njëlloj sa e vlersojmë ne, dhe nëse dikush dëshiron ta blejë atë, ata do të duhet t'i paguajnë atij para të mira sepse ne e vlerësojmë shumë".

Ai luajti një rol kyç në kampionatin kroat të Kupës së Botës në Rusi, duke shënuar në finale duke humbur 4-2 në Francë.

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento