Përjashtimet në PD, Berisha: Alibeaj mori urdhër nga Rama, s’ka asnjë tagër në parti

Sali Berisha thotë se vendimin për të përjashtuar katër deputetët nga grupi i PD-së, Enkelejd Alibeaj e ka marrë me urdhër të Edi Ramës. Sipas tij, e gjitha kjo po bëhet vetëm me nëj qëllim që të mos t’i lënë kohë deputetëve të Berishës të flasin në parlament.

“E bën Edi Rama. Një njeri që s’ka asnjë funksion. Përveç Koresë së Veriut, nuk mund të gjesh parlament në botë që të dalë një i vetëshpallur kryetar grupi dhe të thotë të përjashtoj. Të përjashtoj katër deputet pa asnjë bazë, rregulloja nuk e parashikon, rregulloja e fillimit në 2018 parashikon zero përjashtime nga grupi. I përparimi, po ky i sotmi jo kjo, kjo ndodh nga Edi Rama. Se si të ngushtojnë në maksimum hapësirën parlamentare për deputetë e opozitës, si ti lënë jashtë komisioneve. Si tu japë atyre 2 minuta kohë për diskutim. Ky është një akt i padëgjuar ndonjëherë në histori. Është prapë Edi Rama.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet vendore, Berisha: Rama po prek votën ende pa nisur fushata! Mban peng vulën e PD-së, po bën çmos që të futemi të përçarë në zgjedhje


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar