VIDEO/Përmbysje e çmendur në fund, Juventus triumfon përballë Interit

Juventusi duke festuar fitoren ndaj Interit

Pesë gola, kartonë të kuq, grindë dhe përplasje në 90 minuta drithëruese, ndërsa në fund Juventusi mposhti Interin në shtëpi 2-3. Juventusi kaloi në avantazh më shpejt sesa e kishte menduar duke shënuar me Douglas Costa në të 13’, ndërsa largimi me karton të kuq i Matias Vecino dy minuta më pas i dha një tjetër avantazh.

Por në pjesën e dytë Interi barazoi me Mauro Icardi, ndërsa Andrea Barzagli shënoi autogol duke i dhënë avantazhin ekipit të Spaletit. Megjithatë Juve nuk u dorëzua duke shënuar dy herë dhe përmbysur rezultatin me Juan Cuadrado 87’ dhe Higuain në të 89’. Fitorja mban Juven në vendin e parë me 4 pikë më shumë se Napoli, por me një ndeshje më shumë, ndërsa Interit i iku mundësia më e mirë për t’u hakmarrë.