Përmbysje e çmendur në San Siro, Inter mposht Lazio-n dhe kap zonën Champions! Feston edhe Napoli (VIDEO)

Përmbysje e çmendur në San Siro, Inter mposht Lazio-n dhe kap zonën Champions! Feston edhe Napoli (VIDEO)

Inter duke festuar golat

Inter ka marrë një fitore jetike kundër Lazios për kualifikimin sezonin e ardhshëm në Champions League. Zikaltërit edhe pse pjesën e parë e mbyllën në humbje, në të dytën e përmbysin 3-1 falë ‘dopietës’ së Lautaro Martinez dhe golit të Robin Gosens.

Falë këtij 3 pikëshi Interi u rifut në zonën Champions pasi aktualisht renditet në vendin e katërt me 57 pikë, po aq sa Milani i vendit të pestë dhe Roma e vendit të gjashtë.

Kliko këtu për golat e ndeshjes.

Fitorja e zikaltërve lumturoi tej mase edhe Napolit, pasi nëse sot të besuarit e Spaletti-t fitojnë kundër Salernitanës shpallen zyrtarisht kampionë të Seria A.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar