Përmbytet Ankaraja në pak minuta, 6 persona të lënduar

Të paktën gjashtë persona të lënduar është bilanci i përmbytjeve që të shtunën përfshinë disa vendbanime në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, në veçanti komunën Mamak, raporton Anadolu Agency (AA). 

Ndodhi një fatkeqësi e përmasave të papara deri më sot, ku gjashtë persona mbetën të lënduar, por asnjëri prej tyre nuk është në rrezik për jetën.

Zyrtari i komunës Mamak, Mustafa Tuna

Ai tha se ndjejnë keqardhje për atë që i ndodhi kësaj lagjeje, për të shtuar se ngushëllimi i vetëm është fakti se nuk ka viktima në njerëz. Përmbytjet përfshinë disa pjesë të qytetit të Ankarasë, por më rëndë vendbanimin Mamak, ku uji mori me vete automjete.

Janë përmbytur edhe shumë hapësira biznesi në atë pjesë të kryeqytetit të Turqisë, pasi siç rrëfen një person turk, Fatih Erdogan, uji është shfaqur papritur.

Uji mori me vete automjete dhe shkatërroi edhe hapësira biznesi.

Fatih Erdogan

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ata që zgjedh kryetari, i cili rezulton nga vendimi i gjykatës! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës