Përmbytjet dramatike në Gjermani, Basha: Ngushëllime familjeve të viktimave! Shqiptarët në solidaritet të plotë me të prekurit dhe autoritetet

Kreu i PD ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga përmbytjet në Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg. Me një postim në Twitter, Basha i shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave, ndërsa thotë se PD dhe shqiptarët janë në solidaritet të plotë me të prekurit dhe autoritetet.

"Ngushëllimet e ime shkojnë për viktimat dhe të dashurit e tyre të goditur nga përmbytjet dramatike në Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet dhe të gjithë komunitetet e prekura nga kjo katastrofë natyrore. Partia Demokratike shqiptare dhe populli i Shqipërisë qëndron në solidaritet të plotë me dhe mbështetje për njerëzit dhe autoritetet ndërsa ata punojnë për të shpëtuar jetë dhe për t'u rikuperuar nga këto ngjarje tragjike", thotë Basha.


Lajmi kryesor:

Situatë katastrofale nga përmbytjet në Europën Perëndimore, 120 viktima dhe mbi 1300 të zhdukur në Gjermani! 11 persona humbin jetën në Belgjikë, preken edhe Luksemburgu e Holanda


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Biznesi i madh, përballë ortekut të çmimeve; Për të liberalizuarit tarifat e energjisë janë dyfishuar, ç’do të ndodhë me të tjerët