Përmbytjet në Gjermani, Ministria e Jashtme: Deri më tani asnjë shqiptar i prekur nga situata e rëndë

Ministrja e Jashmtme ka regauar në lidhje me situatën e rëndë të krijuar në Gjermani. Përmes një postimi në 'Facebook' MEPJ shkruan se deri me tani nuk ka asnjë shqiptar që ëshët prekur nga kjo situarë.

Ndër të tjera MEPJ iu bën thirrje të  gjithë shqiptarëve që jetojnë në Gjermani, Belgjikë, Holandë dhe Zvicër të kontaktojnë me ambasadat e vendit tonë në këto numra:

Ambasada e RSH-së në Berlin: +49 174 8619587

Ambasada e RSH-së në Belgjikë:  + 0032485401237

Ambasada e RSH-së në Holandë: +31616275159

Ambasada e RSH-së në Zvicër:  +41774099729


Lajmi kryesor:

Situatë katastrofale nga përmbytjet në Europën Perëndimore, 120 viktima dhe mbi 1300 të zhdukur në Gjermani! 11 persona humbin jetën në Belgjikë, preken edhe Luksemburgu e Holanda


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Koreja e Veriut lëshon raketë në ujërat pranë Japonisë