VIDEO/ Përplasen dy anije mallrash në Stamboll, mediat turke sjellin detaje nga situata aktuale

Dy anije mallrash u përplasën në brigjet e Ahırkapı, Stamboll, ndërsa nuk raportohet për humbje jete, lëndime apo ndotje mjedisore, siç konfirmohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Sigurisë Bregdetare të dielën.

Përplasja ndodhi brenda Zonës Ahırkapı dhe përfshinte anije të quajtura New Legend, një anije mallrash e thatë 228 metra e gjatë (748 këmbë e gjatë) dhe Elbsun, një anije kontejneri 141 metra e gjatë.

Pas një kontrolli të plotë të kryer nga ekipi i shpëtimit të shpejtë KEGM-4, nuk u raportuan dëme materiale, raportojnë mediat e huaja.

Autoritetet po vazhdojnë të monitorojnë situatën për të garantuar sigurinë dhe integritetin e anijeve të përfshira në incident dhe mjedisin përreth.

S.S/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot