Përplasen dy trena në Indi, të paktën 50 të vdekur dhe 500 të plagosur

Përplasen dy trena në Indi, të paktën 50 të vdekur dhe 500 të plagosur

Aksidenti hekurudhor në Indi

Të paktën 50 të vdekur dhe 500 persona kanë mbetur të plagosur pas përplasjes së dy trenave në Indi.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në shtetin lindor të Odisha, ndërsa ekipet e shpëtimit janë të angazhuar me shpëtimin e 200 pasagjerëve që dyshohet se kanë mbetur të bllokuar nën vagona.

Sipas një rindërtimi fillestar të ngjarjes  disa vagona të trenit dolën nga shinat pranë qytetit Balasore duke përfunduar në një shinat e kundërta dhe përplasur me një tren mallrash.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar