Përplasi për vdekje të riun në mes të rrugës në Elbasan dhe u largua nga vendngjarja! Gjykata lë në burg autorin

Përplasi për vdekje të riun në mes të rrugës në Elbasan dhe u largua nga vendngjarja! Gjykata lë në burg autorin

Vendi ku ndodhi aksidenti

ELBASAN- Gjykata ka lënë në burg, Astrit Dimon, 65-vjeçarin i cili më 23 janari përplasi për vdekje në mes të rrugës Fiori Sulën në Elbasan.

Pas përplasjes fatale, Dimo u largua nga vendngjarja drejt Qafë-Thanës, ku edhe u lokalizua nga policia 4 ditë më pas.

Pas kësaj ngjarjeje shumë të rëndë, banorët e kanë cilësuar si shumë problematike rrugën pranë Unazës në Elbasan pasi është burim aksidentesh, kjo për shkak të shpejtësisë jashtë normave të lejuara që ecin shoferët e mjeteve.

Për dy orë banorët e zonës bllokuan rrugën dhe protestuan, ndërsa u shprehën se makinat ecin me shumë shpejtësi duke e kthyer kështu aksin në një burim aksidentesh ndonjëherë edhe fatale. Pas protestës, policia ka kryer kontrolle nëpër banesa për të bërë identifikimin e personave që bllokuan rrugën. Në përfundim të identifikimit dhe lokalizimit pritet shoqërimi i tyre. Mungesa e mbikalimeve e nënkalimeve në Unazën e Elbasanit shpesh është bërë shkak për aksidente të shumta të këmbësoreve të cilët janë të detyruar të kalojnë përmes rrugës nacionale për të shkuar të shtëpitë e tyre. Në disa segmente të Unazës së Elbasanit mungon dhe ndriçimi.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS publikon listën e 61 kandidatëve për 14 majin, është e duhura?×

Lajmi i fundit

Kthehet ora verore, në mesnatë akrepat shkuan 60 minuta para

Kthehet ora verore, në mesnatë akrepat shkuan 60 minuta para