Përplasi të miturin në Burrel, arrestohet shoferi i automjetit në pronësi të kompanisë 'Breçani Security'

Përplasi të miturin në Burrel, arrestohet shoferi i automjetit në pronësi të kompanisë 'Breçani Security'

Burrel - Policia ka arrestuar 46-vjeçarin, i cili teksa drejtonte një automjet të një shoqërie private, aksidentoi një të mitur, në qytetin e Burrelit.

46-vjeçri i identifikuar me inicialet H.H., gjatë drejtimit kishte humbur kontrollin e automjetit tip “Fiat”, në pronësi të kompanisë “Breçani Security”, dhe kishte përplasur të miturin.

"Në vijim të informacionit paraprak të dhënë gjatë ditës së djeshme, ku në qytetin e Burrelit, shtetasi H.H., 46 vjeç,  teksa drejtonte automjetin e një shoqërie private,  humbi kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti aksidentoi një shtetas të mitur,  shërbimet e Policisë Rrugore, në përfundim të veprimeve të para hetimore, bënë arrestimin 46-vjeçarit, për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor",- njofton policia.

Shoferi është arrestuar për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor".

I mituri vijon të trajtohet me asistencë mjekësore në spital.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë