Përplasja me Conten, trajneri Tuchel: Nuk ka nevojë që ta ndezim më shumë! Kundërshtarët nuk duhet të ofendohen

Përplasja me Conten, trajneri Tuchel: Nuk ka nevojë që ta ndezim më shumë! Kundërshtarët nuk duhet të ofendohen

1660508678_tuhelkonte.jpg

Edhe trajneri Tomas Tuchel ka folur për përplasjen me Antonio Konten gjatë derbit mes Çelsit dhe Totenhemit.

“Mendoja se kur shtrëngon duart e sheh tjetrin në sy, por ai kishte një mendim tjetër.Nuk ishte i nevojshëm, por shumë gjëra nuk ishin të nevojshme. Futbolli është emocional. Nuk ka nevojë që ta ndezim më shumë.Nëse do të takohemi më pas, do të takohemi. Nëse jo, jo. Ec pra! Është mes dy konkurruesve dhe asgjë e keqe nuk ndodhi”, tha Tuhel pas sfidës.

Ndër të tjera shpjegoi festimin e tij para Kontes dhe pankinës së Totenhem kur Çelsi kaloi avantazh për disa minuta gjatë ndeshjes.

“Ne mes të festimit mendova se nuk duhej ta bëja një gjë të tillë, por shpesh një ndeshje të përfshin tërësisht. Kjo ndeshje më mori me vete. Ishte një përpjekje brilante pasi një barazimi të pamerituar. Ishte lumturi e pastër dhe mund të ofendojë kundërshtarët, por ata bënë të njëjtën gjë kur barazuan”, tha Tuhel pas përfundimit të sfidës


Lajmi kryesor:

Sherr pas shtrëngimit të duarve! Mungonin vetëm grushtet! Trajnerët përplasen fizikisht pas ndeshjes së Premier League (VIDEO)


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Verdho për Report Tv: S’do ketë kufizime të dritave! Në dhjetor rishikim të çmimit te energjisë për ata që kalojnë fashën mbi 800 kWh

Verdho për Report Tv: S’do ketë kufizime të dritave! Në dhjetor rishikim të çmimit te energjisë për ata që kalojnë fashën mbi 800 kWh