Përplasja për shtëpitë e barit, pengmarrësit i dërgonin video me tortura familjarëve të 30-vjeçarit! Dëshmia e të vëllait

Përplasja për shtëpitë e barit, pengmarrësit i dërgonin video me tortura familjarëve të 30-vjeçarit! Dëshmia e të vëllait

1664716526_h91024x6611.png

Më shumë se 10 ditë më pare Nertil Buzi, 30-vjeç, u mor peng nga bashkatdhetarët e tij në Londër për shkak të përplasjeve për shtëpitë e barit në kryeqytetin britanik.

Të tjera detaje janë mësuar nga ngjarje tronditëse. Vëllai i tij ka bërë një denoncim në policia ku ka thënë se Buzi është torturuar për ditë me radhë dhe dhunuesit e tij i bënin video dhe ua dërgonin familjarëve, ku i kërcënonin se donin 400 mijë paund në këmbim të lirimit.


Lajmi kryesor:

Kush janë shqiptarët e arrestuar në Angli, morën peng fierakun pas sherrit për ‘shtëpitë e barit’ dhe kërkonin 400 mijë paund


K.T./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Prezantohet raporti për Shqipërinë në fushën e energjisë në Veprimtarinë Prodhuese, Lorkowski: Ankandi i energjisë së rinovueshme, me sukses

Prezantohet raporti për Shqipërinë në fushën e energjisë në Veprimtarinë Prodhuese, Lorkowski: Ankandi i energjisë së rinovueshme, me sukses