Përplasjet për ftesën e Ramës ndaj Bashës, Dogjani: Meta s'i dha fare rëndësi! Kryeministri hodhi shashkë

 

Kandidati i PD Asllan Dogjani thotë se presidenti Ilir Meta nuk i dha rëndësi ftesës së kryeministrit Edi Rama për bashkëpunim me Bashën pas 25 prillit. Për Dogjanin ftesa e Ramës ishte një shashkë në publik.

"Meta si tha rëndësi ashtu siç nuk i kanë dhënë qytetarët. Qytetarët janë shumë të zgjuar si interesojnë përrallat as të Ramës. Smund të dalë të hedhë një shashkë në publik duke thënë se jemi nëlloj. Ne kemi përballë një kryeministër që me politikat e veta i ka vjedhur shqiptarët. Nga ana tjetër kemi një kryetar të PD që ka një program, i cili po e shpalos përpara qytetarëve dhe po u thotë ky është programi i PD kjo është qeveria që u ka varfëruar. Meta si dha asnjë rëndësi. Është një aleancë që kanë krijuar vetë dhe pas zgjedhjeve kanë koalicion së bashku. Me punën që po bëjmë dhe me mbështetjen e shqiptarëve skemi nevojë për asnjë parti", tha ai.


Lajmi kryesor:

Ftesa për kreun e PD-së, Valteri e Topollaj në 'Repolitix': Rama e ka nën sqetull Bashën, Meta e mendon bashkëpunimin mes tyre! Dogjani: Presidenti s'i dha rëndësi


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Dhjetëra pasagjerë mbesin në pritje në Itali, vonohet linja 'Air Albania', denoncimi në Report Tv: Kemi që në mëngjes që presim, s'kemi asnjë përgjigje