Përroi del nga shtrati, izolohet një lagje në Lazarat, një tjetër në rrezik (VIDEO)

Në Gjirokastër përroi i Sopotit ka dalë nga shtrati në Lazarat. Emergjencat Civile janë në terren, ndërsa drejtori Fatri Brahimi shprehet për Report Tv se po punohet për normalizimin e kalimit të mjeteve dhe kalimtarëve. Gazetari i Report Tv Piro Nase raporton se është izoluar lagja Lënxat, ndërsa në rrezik është edhe Kordhoca. "Po shikojmë situatën dhe do të ndërhyjmë shpejt, u kemi thirrje edhe Emergjencave Civile, problem ka vetëm në Lazarat. Viroi për momentin nuk ka probleme" tha kryetari i bashkisë Flamur Golemi.


Lajmi kryesor:

Shiu pushton Shqipërinë, uji vërshon mbi rrugë, shembet ura në Delvinë, pezullohet lundrimi në Vlorë (VD-Situata)


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Kultivonte kanabis, policia arreston 47-vjeçarin në Vlorë