Personazhi 'epik' te 'Foltorja' e Berishës: Nuk dua punë, jam e revolucioneve, Ramën e kam nxjerrë 3 herë nga makina

 

Në 'Foltoren' e Sali Berishës nuk kanë munguar personazhet 'epik', ku ditën e sotme në takimin e tij me gratë e vajzat në Tiranë, vëmendjen e tërhoqi një grua me emrin Zyra Sorra. Gjatë 'rrëfimit' të saj para Berishës ajo e lidh emrin e saj me 'revolucione', teksa thotë se ka nxjerrë tre herë nga makina kryeministrin Edi Rama 'sepse i thash mbiemrin Sorra dhe e tronditi'

“Kemi vitin 98 kur më morën peng SHIK-u i Fatos Klosit e më hodhën andej. Erdhën gazetarë të huaj dhe gazeta Vatra shkroi shumë për mua. më 11 do të mblidhemi, po me 12 çfarë revolucioni më pret mua? Unë s'dua punë, as më jep këtë apo atë, unë jam e revolucioneve. S’kisha frikë kur shkova edhe atje tek panairi i punësimit që ishin të gjithë ministrat, vetë e mora iniciativën, prita që Edi të dilte jashtë, ishte shumë i gjatë e ashtu por e nxorra nga makina nja tre herë, sepse i thashë mbiemrin Sorra. Ai mbiemër e tronditi një çikë se komshi e kemi patur dhe dimë ca gjëra”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Shoqërohet nga e shoqja, Liria dhe Albana Vokshi, Berisha takim me gratë e vajzat demokrate: Dera e PD e hapur për çdo ambasador të SHBA, por jo për Yuri Kim pa kërkuar falje për 'barin'


J.SH./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba