Botërori 2018/ Peruja humbet penallti, Danimarka fiton dhe kryeson grupin me Francën/ VIDEO

Momenti i golit të Danimarkës

Danimarka fiton ndeshjen e parë në grup përballë Perusë 1-0 duke u ngjitur në krye të grupit së bashku me Francën, e cila mposhti Australinë 2-1.

Peruja kishte shanse të mira për të shënuar, por humbi një penallti në pjesën e parë. Ndërkohë që atë që nuk e bëri Peruja, e bëri Danimarka, e cila kaloi në avantazh në pjesën e dytë në minutën e 59‘ me Yussuf Poulsen. Me këtë rezultat u mbyll ndeshja. 

Ora 19:59
FOTO/ Mbyllet ndeshja, Danimarka mposht Perunë
1 / 15
2 / 15
3 / 15
4 / 15
5 / 15
6 / 15
7 / 15
8 / 15
9 / 15
10 / 15
11 / 15
12 / 15
13 / 15
14 / 15
15 / 15
//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…