Pesë mësues të shkollës ‘Jeronim De Rada’ infektohen me COVID19, pritet të zëvendësohen

Shkolla Jeronim De Rada në Tiranë

TIRANË- Pesë mësues të shkollës "Jeronim De Rada" në Tiranë rezultojnë të infektuar me koronavirus.

Sipas burimeve për Report Tv, kjo gjë nuk do të ndikojë në fillimin e procesit mësimor, pasi këta mësues do të zëvendësohen.

Mësuesit e infektuar janë vetëkarantinuar në shtëpi, për të parandaluar përhapjen e virusit Covid19.


Lajmi kryesor:

164 të infektuar me COVID gjatë 24 orëve, mes tyre 5 mësues nga shkolla 'Jeronim De Rada'/ Ndërron jetë mësuesi 47-vjeçar, shuhen vjehrra dhe nusja në Gramsh


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit