Peskov: Shkëmbimi i të burgosurve nuk i përmirëson marrëdhëniet me SHBA-në

Peskov: Shkëmbimi i të burgosurve nuk i përmirëson marrëdhëniet me SHBA-në

1670576053_lknsad.PNG

Zëdhënësi rus i Putin, Dmitry Peskov, deklaroi se bisedimet mes Rusisë dhe SHBA-së pas shkëmbimit të yllit të basketbollit, Brittney Griner, dhe me të burgosurin famëkeq, Viktor, nuk i përmirëson marrëdhëniet me SHBA-në, raportojnë mediat e huaja.

“Bisedimet midis Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara për shkëmbimin e Viktor me Brittney Griner kanë të bëjnë ekskluzivisht me këtë çështje dhe është e gabuar të nxirren përfundime hipotetike se ky mund të jetë një hap drejt tejkalimit të krizës që kemi aktualisht në marrëdhëniet dypalëshe", tha zëdhënësi i Putinit, Dmitri Peskov, në një intervistë për gazetën Izvestia të raportuar nga agjencia Interfax. 

Sipas Peskov, marrëdhëniet dypalëshe vazhdojnë të mbeten në një gjendje të ‘mjeruar’.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Marrëveshja e pashmangshme për Ukrainën! Moska: Takim diplomatik SHBA-Rusi në Stamboll


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

Tragjedia në Turqi, Dash Sula: Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë

Tragjedia në Turqi, Dash Sula: Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë