Pezullimi nga detyra i zv. drejtorit të OFL-së, zbulohen detajet: Dosjen për Shkëmbin e sollën gjermanët

Artan Shkëmbi

Numri 2 i Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmpi u pezullua nga detyra pasi akuzohet për dekonspirim të operacioneve dhe përfshirje në korrupsion.

Sipas burimeve për Report Tv, dosjen me informacionet për Artan Shkëmbin e kanë sjellë gjermanët. Ata kanë qenë suportuesit e parë të Task Forcës e më pas OFL-së. Mësohet se aktiviteti dekonspirues sipas zgjermanëve ka zgjatur ida muaj. Më pas SPAK e ka hetuar Shkëmbin për korrupsion, për të cilin provat ia pranoi gjykata.


Lajmi kryesor:

Korrupsion dhe nxjerrje të sekretit/ Pezullohet nga detyra zv. drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi! Sinjalizimi erdhi nga partnerët e huaj


D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike është i pavarur nga Lulzim Basha?×

Lajmi i fundit

John

Trafikimi me nënshtetësitë, Meta sulm gazetarëve. Bollino: Presidenti po tradhëton Kushtetutën dhe rolin e tij