Plagosen dy minatorë në galerinë e kromit në Bulqizë

BULQIZË-Dy minatorë janë plagosur ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në minierën e kromit në zonën D, ndërsa të plagosurit janë me inicialet A.S. dhe Sh.S.

Pas ndihmës së parë në spitalin e Bulqizës ata janë transportuar në Tiranë te Spitali i Traumës dhe sipas policisë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon hetimet për dokumentimin e zbardhjen  plotë të rrethanave të ngjarjes. Në zonën D të minierës së Bulqizës operojnë disa subjekte të vogla.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rrëzimi i avionit në ’82-in në pistën e Gjadrit, dëshmia e rrallë e ish-ushtarakut: Si humbi jetën mes flakëve piloti Luto Sadiku