Plagosi me thikë efektivi i policisë jashtë qendrës së votimit në Pukë, arrestohet 32-vjeçari me precedent të mëparshëm penal

Një efektiv policia ka mbetur i plagosur me thikë gjatë mbylljes së procesit të votimit në Qafe Mali në Pukë. I plagosur ka mbetur efektivi Gëzim Osmanaj i cili u dërgua për mjekim në spitalin e Pukës. Mikel Lleshaj, 32 vjeç, është identifikuar si autori i plagosjes së efektivit të policisë. Ai është me precedentë të mëparshëm penale, ndërsa është arrestuar pak orë pas ngjarjes.

Ngjarja nuk kishte lidhje me procesin zgjedhor, por autori është shprehur se është bezdisur nga prania e efektiveve jashtë ambienteve të Qendrës së Votimit dhe ka pasur një konflikt të çastit me Gëzim Osmanaj dhe më pas e ka qëlluar me thikë.

Ngjarja e rëndë ndodhi pas mbylljes së procesit të votimit jashtë ambienteve të qendrës së votimit me numër 0399.


Lajmi kryesor:

Shqiptarët votuan, procesi ishte i qetë, pjesëmarrja mbi 47 %, më e lartë se 2017! Problemet vetëm me identifikimi biometrik dhe fotografimi i votës


M.Q.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Ministria serbe e Drejtësisë: Artan Zymberi refuzoi të trajtohet për një sëmundje

Ministria serbe e Drejtësisë: Artan Zymberi refuzoi të trajtohet për një sëmundje