Plagosi me thikë 2 persona pas një sherri të çastit, arrestohet 45-vjeçari në Maliq

Plagosi me thikë 2 persona pas një sherri të çastit, arrestohet  45-vjeçari në Maliq

Foto ilustruese

MALIQ- Një 45-vjeçar që ka plagosur me thikë dy persona ka rënë në pranga ditën e sotme në Maliq.

 Report Tv mëson se është arrestuar Leonidha Lepi, i cili pas një sherri ka plagosur me thikë P. S., 62 vjeç dhe F. M., 46 vjeç, ky i fundit në gjendje të rëndë.

Nga sa raportohet autori ka qenë i dehur në momentin e sherrit. 

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. L., 45 vjeç, banues në fshatin Orman-Pojan, Maliq. Shtetasi i mësipërm, mbrëmjen e djeshme, gjatë një konflikti për motive të dobëta në rrugën e fshatit, dyshohet se ka dëmtuar me mjet prerës (thikë) shtetasin P. S., 62 vjeç, i cili ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrezikut për jetën dhe shtetasin F. M., 46 vjeç, banues në fshatin Orman-Pojan, Maliq, i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje", njofton Policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë