Plotësimi i BKH me hetues, mbyllen intervistat, kualifikohen vetëm 39 aplikantë, do u kontrollohet pasuria dhe do i nënshtrohen testit të poligrafit

TIRANË- Ka përfunduar edhe faza e katërt e garës për plotësimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, ku kanë kaluar vetëm 39 nga 55 kandidatë që u intervistuan nga Komisioni i Përzgjedhjes.

FBI-ja Shqiptare do të jetë e paplotë, ndërkohë 39 aplikantët që kaluan fazën e katër do të plotësojnë deklaratën e pasurisë dhe formularin e interesave private për pozicione të ndryshme në institucionet e sistemit të drejtësisë.

Aplikantët kanë kohë deri në 2 dhjetor që të plotësojnë deklaratën e pasurisë e cila do t’i dërgohet BKH-së dhe faza tjetër e garës për kandidatët për oficerë të BKH-së do të jetë testi i poligrafit, ndërkohë ora dhe data do të njoftohen në datë 2 dhjetor.

( Kliko këtu ) Formulari i plotë i deklarimit të pasurisë

‘Faza e Intervistës u zhvillua nën vëzhgimin dhe monitorimin e Komisionit Ndërkombëtar të Ekspertëve, të caktuar nga misionet e Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian në Shqipëri’, shkruan BKH në njoftimin e saj.

Garën për 60 hetues të BKH e nisën 653 aplikantë, por në 4 fazat e deri tanishme u skualifikuan 614 prej tyre. 

er.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento

Komente

 • vefi: 21/11/2020 09:59

  Po pse ore Ladi do i cmoje pergjigjet e intervistave . Ikni zbythuni me gjithe BKH . Benit testin e poligrafit , pastaj kontrollin mbi pasurine dhe me kaq mbaronte kjo pune . Sa per intervistat ato dihet si jane , duhet zgjdhur lista dhe pike . Per pasoje meqe intervistat nuk i pelqyen komisjonit , dhe komisjoni perbehej nga medioker , te fituarit jane 40 e poshte .

  Përgjigju
 • Korleone: 21/11/2020 09:47

  Pse lodheni o njerez , pse idinjoheni ? Duhet ta keni parasysh se kush po i perzgjedh , eshte njeri qe kaloi vetingun si i pergatitur profesionalisht dhe i dergonte flete thirrje nga Spak nje te vdekuri per ta marre ne pyetje . Ja pra ky eshte kriteri i perzgjedhjes . Te zgjidhesh nga nje I....t.A thua te jete rastesi valle ?Nejse duhet plotesuar edhe kjo pike e reformes dhe ashtu si gjithmone dime te bejme ne, nje vrime ne uje , do ta krijojme edhe BKH , jo per te kapur peshqit se keto cironkat qe kane zgjedhur, pikerisht per kete jane perzgjedhur mos bejne dot asnje .Perpara per ftoe te reja me ne kr Ladin .

  Përgjigju
 • Bert gomma da masticare: 20/11/2020 21:51

  Lo prendiamo con succo perché la carne e finita...

  Përgjigju
 • Kapo: 20/11/2020 19:04

  Daleni more se nuk jan futur ne poligraf akoma. Ajo do i nxjerri krundet nga mjelli. Do dalin dot 10 veta thuaj? Kjo eshte ceshtja.

  Përgjigju
 • alfonsi: 20/11/2020 18:31

  lindita nushi seriozisht?! e kalon dot kjo makinen e te vertetes

  Përgjigju
  • Reality: 22/11/2020 17:33

   Kur konkuroi per drejtor bkh nuk e kaloi dot hahaha

 • Eljon Alizoti: 20/11/2020 17:10

  Kjo eshte nje maskarade qe ska bythe ku me ndejt... lindita nushi shoqa ngushte e aida hajnit ka dale fituse ahahahahahaah. E para ajo nuk ka shans te kaloje testin fizik, skap dot as 5 pike. Dhe e dyta kur ishte drejtoresh kufiri durres ndaj saj kishte nisur nje proces penal per korrupsion po se se e mbylli???? Oo zoti Kraja mos le nam o burr i dheut se nuk futet ne bkh lindita se do te te vjedhi dhe ty npr xhepa kur te shkembeheni ne korridor!

  Përgjigju
  • Reality: 22/11/2020 17:29

   Po Ramazan Cani qe e qelluan me arme para dy vitesh ne kamez se kapi nje goce 15 vjec. Peidofili manjak...

  • Teli: 20/11/2020 19:45

   Hahahahah i madh komenti , e njihke mire Lindita halene.Po Alketa Shima qe bredh neper Tirane me fuoristrade 70 mije euro nga leket e burrit qe kishte komandant ne Kakavije , burrin ia hoqen e kesaj nuk i dhane certifikate sigurie dhe tani e paska blere nje vend ne BKH , Algert Cekrezi buzelepuri qe vidhte edhe pula ne shtepite e fshatareve kur ishte inspektor krimesh.Qershia mbi torte eshte Greta Drishti qe harronte breket neper makinat e te forteve te Tiranes.Me keta m... do arrestoni Ilir Meten e Saliun ju more maskarenj ?×

Lajmi i fundit

John

Pala greke në grevë/ Sot Pika Kufitare e Kakavijës pjesërisht e mbyllur, këto janë kategoritë që do lejohen të kalojnë