Sherr për një vajzë, arrestohet djali ish-deputetit të PD-së! Qëlloi me armë 39-vjeçarin në Bllok

Ish-deputeti i PD Ndriçim Babasi dhe djali i tij Rois Babasi

Dy persona janë plagosur gjatë natës në zonën e Bllokut në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti të çastit, ndërsa është përdorur edhe arma e zjarrit.

Burime në polici bëjnë me dije se është plagosur me armë në këmbë një 39-vjeçar, ndërsa është dëmtuar me sende të forta edhe Rois Babasi, djali ish-deputetit të PD-së Ndriçim Babasi. Të dy ndodhen në spital, por fatmirësisht pa pasoja për jetën. Paraprakisht bëhet me dije se konflikti ka ndodhur për punë femrash.

Policia mëngjesin e sotëm, pasi ka marrë ndihmën mjekësore ka arrestuar Rois Babasin, i plagosur me sende të forta. Rois, djali i ish-deputetit të PD-së, duke parë situatën ka nxjerrë armën dhe ka plagosur personin tjetër 39-vjeçar.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit, ndërsa janë marrë në pyetje edhe persona të tjerë të cilët ishin në lokal, ku nisi sherri.

Tani djali i ish-deputetit do të përballet në gjykatë me akuzat “Plagosja e rëndë me dashje" dhe “Mbajtja pa leje dhe e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?

Komento

Komente

 • Edi Rama: 18/07/2020 23:22

  edi jammmmm lani duart para se te merrni me shkrujt per dike qe nuk e njihnit.. ☄️☄️☄️ ul mer koken aty .. ka qefin e vet tjt mor ca keni ju.. pse po ju nuk do e bonit i gjo te tille. sdo e kishit mbroj femeren qe keni ne tavoline ose ne krahe.. apo e doni vetem sa me kalu 1-2 ore ne hotel dhe kaq.. mos u merrmi me gjonat e tjereve. shifin punen e juaj..

  Përgjigju
 • Beeeeee: 16/07/2020 17:00

  Lajm fshataresh qe bejne lufte per nje femer. Ore po eshte cudi qe te gjithe keta qe kane babin deputet ju duket vetja te”fort” si alkapone

  Përgjigju
 • Vicidoli: 16/07/2020 16:51

  Kan mbrojt erzin me zakon e kanun

  Përgjigju
 • Krenari vari k..: 16/07/2020 16:12

  Ky po futi mik baben i shkon te pakten 3 - 4 vjet burg per armbajtje pa leje. Po spyten per mik gjykata e ha nji 7 vjecar,hajt suksese ne jete.ler ti fusin me te njejten qeli me ate xhuvaninqe tbahen shoke per koke

  Përgjigju
  • Shiku: 16/07/2020 22:56

   Dukesh qe je skifter nga gjuha po je dhe rrote K, kapni motrat e fisit e keni zakon.Rrace e keqe

  • motren ku e kan: 16/07/2020 17:30

   se skan pun tj kto komentusit veq me u mar me punt e tjerve barbona

 • x ajo: 16/07/2020 14:55

  E njeh Cim Babasin ajo.ordiner ai pis i biri

  Përgjigju
  • Ai: 16/07/2020 23:22

   O ajo ky desh beri vrasje ti na thua qe shqiptaret kane urretje. Ju lexoni lajmin komentet por nuk kuptoni.

  • Ajo: 16/07/2020 22:08

   Asnjeri nuk njoh. Me ben pershtypja urrejtja qe kane shqiptaret ndaj njeri tjetrit

 • Luli: 16/07/2020 13:47

  Lëreni qenin në burg me gjithë të jatin se si kush e di sa maskaralliiqe ka bëre më përpara që te edukohet brënda se ish dep vetëm e ka bërë rrugaç me paratë e fêlliqura duke felliqur veten dhe familjen.

  Përgjigju
 • ben: 16/07/2020 13:08

  Elita shqiptare.Keta jane paria vendit me letra.

  Përgjigju
 • Ajo: 16/07/2020 11:50

  Sa negativ shqiptaret. Komente raciste te nxitur nga urrejtja ose zilia. Ai eshte ashtu se do, ka bere ate veprim dhe mban pergjegjesi. Po ju publiku komentues ca halli keni?

  Përgjigju
  • Matador: 16/07/2020 23:42

   O motra e para/ nuk janë komente raciste. E dyta/ ky gorilla me pistolet pothuajse ishte duke kryer vrasje. E treta/ nuk ngriti flamurin dhe na beri krenar neve komentuesave dhe familjen e tij apo edhe Shqiperine. E katerta/ po të ishe ti apo dikush tjeter ne ate lokal dhe te kishe “ngrënë plumb“ sbesoj se do flisje keshtu. E pesta/ eshte djal deputeti nuk i falen te tilla gabime.E gjashta/: Zoti i bekoftë SHQIPTARET dhe KOMENTUESAT.

  • Sokol: 16/07/2020 18:00

   Ca zili ta kesh kete gorillen.

  • xxx: 16/07/2020 17:27

   bravoo mir po ju thua se po tjen kaq meshkuj kto dalin e bejn vet e jo trrin te komentojn ktu se dhe cigare blejn me paket te hapur e rrin e merren me jeten e atyre

  • Shiku: 16/07/2020 16:11

   Po ju Ajo zonje burre a ca je ca halli ke per komentuesit ketu, ky gango me breke me spango qe qellon nga frika ne bllok kush kujton se eshte,parate ku i gjen qe bredh ne bllok e nuk e di ca eshte puna me rroge.Babai po nje ordiner i ardhur nga rruga me pagese.

  • Nolja: 16/07/2020 16:05

   Bravo Zani fiks na do trapi se si puna ktij kokecepit eshte mush tirana tung

  • Boss dhe trim: 16/07/2020 14:35

   Nuk i rruhet njeriu se sa lek ke dhe i kujt je !!! Zilin ta moresh ti dhe te gjith ata qe e mendojn si ty dhe futeni .. e di vet ti ! Pasuria eshte per te gjith Kurse karakteri personal . Hajt mos u merzit se ti dukesh e gojes dhe ke per t qit prap buken e gojes ;)

  • Shqip: 16/07/2020 14:28

   Hallin se ligjet po behen prej krimineleve, injoranteve dhe dashakeqeve.

  • Kaki: 16/07/2020 14:26

   Ti Kur te dali ai nga burgu , shko e boju karrem e meri haken moj gjynafe . Sa € e ke koren e bukes ??!

  • Zani: 16/07/2020 13:16

   Ne na do trapi te komentojme ashtu si duam se kemi gjithë te drejten ta bejme.Ti kush je dashnorja e keti kokepalarit?

 • shaban: 16/07/2020 11:31

  morali i deputeteve te politikes. te shohim si do veje gjyqi cfare do sajojne kesaj rradhe. pres te thone qe armen e gjeti rastesisht. do kerkoj te lirohet me arrest ne shtepi se ka shkollen per te bere. kokat hengshi

  Përgjigju
 • O Debil si baba..: 16/07/2020 11:27

  Ca lloj kafshe! O Lopë po me duar ne xhepa ne maje te malit s'rrihet, Apo t'kane thene qe je seksi.. rrot k...

  Përgjigju
  • Zani: 16/07/2020 13:17

   O bobi o halabak vk

  • bobi: 16/07/2020 12:20

   o pdhr

 • Scorpions: 16/07/2020 11:22

  E permiresoi cv-ne djali i Babasit, tani eshte fiks per deputet!

  Përgjigju
 • Tomi: 16/07/2020 10:24

  Kan zbrit kafshet e egra ne Tiron,duhrt me i perzon

  Përgjigju
  • xhejms: 16/07/2020 10:54

   shifi mor turirin si e ka mor shifja, shifja me kujdes per 10 sekonda. tip standart ky qendrim laci, mec marsupi i mungo te foto

  • artur: 16/07/2020 10:30

   duhet me fillu me Bashen e Berishen qe i bon ne deputeta

 • WTF: 16/07/2020 10:15

  Ja nje tjeter kokecepsh qe kujton se po te besh ca leke nga krimi behesh mbret. Fatkeqesisht inteligjencen ta jep familja dhe jo leku. Kur familja eshte plehre, edhe femijet plehra do dalin. Ah se per pak harrova, urime atij qe ka shkruar kete lajm se ka njohuri te medha te gjuhes shqipe.

  Përgjigju
  • artur: 16/07/2020 10:31

   te njeten gje mendova dhe une :) sidomos fraza: "jane zene per pune femrash".

 • Ne. P******* te motres shkofshin..: 16/07/2020 10:10

  Ku i gjeten Armet xhanem ? AI Serbi Sali ben Plazh,,keta Derrat vriten ..vari...K******.

  Përgjigju
  • Santa Quaranta: 16/07/2020 11:13

   I ati i ketij Babasit&Co kur ishte badigard i Berishes, pas ngacmimit qe i bene koleget per dashurine e tij per doktorin, nxjerr pistoleten, bllokon tyten me doren e majte dhe ne shenje adhurimi plagos veten ne pellembe te dores....shkurt eshte tip i forte...Hahahaha

 • nuci: 16/07/2020 09:53

  Do ti ngjaje te atit, pune plerash....

  Përgjigju
 • oj ta marrsha: 16/07/2020 09:51

  qeka si hunderr cuni babes tash merre ene sapunin me vete ene boj praktiken per 2 3 vite se ka per tba mir stazhi mrena

  Përgjigju
 • Aviacioni Civil: 16/07/2020 09:42

  Cfare fyturash te urryera qe jan o zot. Imagjino keto mostra kane qene dhe deputete dhe djali ketij moster ne kete moshe.Ngulini ndonje trangull ne b..... tani.

  Përgjigju
 • ani: 16/07/2020 09:41

  KY BABASI BEN MBLEDHJE PER PD, POR TE EDUKOJE FEMIJEN E VET! O SHTET KU JE??????

  Përgjigju
 • Kuks: 16/07/2020 09:40

  E ka msu baba deputet ktena

  Përgjigju
 • spërkla: 16/07/2020 09:04

  Kaja mor kaja kaja kaja catnan, ca bohet mor...

  Përgjigju
 • ana: 16/07/2020 09:02

  si ka mundesi me arme ne mes te tiranes akoma vazhdojne,policia beni kontrolle here pas here super makinave se do gjeni

  Përgjigju
 • Blloku: 16/07/2020 09:00

  Kjo qenka ngjarje e bere publike se kushedi si ka rreshkit, Po ne bllok jo cdo nate, Por cdo fundjave plagosen edhe jo vetem plagosen por me teper.. dhe nuk raportohen!

  Përgjigju
  • Skenderi: 16/07/2020 12:10

   Ahhh! Bëmë baba të të ngjas.×

Lajmi i fundit

John

Tiranë, motori përplas 8-vjeçarin me biçikletë te kryqëzimi i 21 Dhjetorit