Po kalonin rrugën për të shkuar në shkollë, makina përplas tre nxënës në Lushnje (VIDEO)

LUSHNJE-Tre nxënës në fshatin Allkaj janë përplasur nga një makinë mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 08:20 pranë shkollës së mesme.

Tre vajzat ishin duke kaluar rrugën për të hyrë në shkollën 9-vjeçare që është pranë të mesmes, kur janë përplasur një 33-vjeçar me inicialet R.Ç. që drejtonte makinën tip "Golf".

Gjendja e nxënësve sipas njoftimit të policisë është jashtë rrezikut. Ndërkohë që është shoqëruar drejtuesi i makinës dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Vendi ku nodhi aksidenti

Makina që shkaktoi aksidentin

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • xxx: 24/01/2020 12:30

  Ku ka shkolla makina duhet te levize deri ne ndalim te plote duhen vendosur sinjalistika dhe disipline e rrepte per mjetet neper shkolla

  Përgjigju
 • Kafsha: 24/01/2020 09:14

  C fare tmerri, nuk behen keta njerez! Yyyyyyt fshatarë plera!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Përdori 100 qirinj për t'i propozuar të dashurës së tij, shqiptari në Britani i vë flakën banesës