Po kalonte rrugën me biçikletë, shoferi përplas për vdekje të moshuarin në Tiranë

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj te premte. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në bulevardin ‘Zhan D’ark’ në afërsi të Shkozës.

Sipas burimeve një mjeti i drejtuar nga Gëzim Marashi ka përplasur 76-vjeçarin Vlash Soloki i cili ka qenë me biçikletë duke kaluar rrugën. Si pasojë e plagëve, i moshuara ka ndërruar jetë në vend.

Drejtuesi i mjetit nuk ka qenë nën efektin e alkoolit, ndërkohë dhe shpejtësia e mjetit nuk ka qenë shumë e madhe, por dyshohet se viktima ka ndërruar jetë nga përplasja për shkak edhe të moshës.

Siç shihet edhe në këto pamje që sjell Shqiptarja.com dhe Report Tv, i moshuari nuk ka qenë në korsinë e biçikletës. 

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

SI.E./E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Veliaj: Kamza dhe Tirana do të lidhen me disa ura të reja, do të jetë aksi më i madh ekonomik

Veliaj: Kamza dhe Tirana do të lidhen me disa ura të reja, do të jetë aksi më i madh ekonomik