Po punonte për rinovimin e një godine, humb jetën tragjikisht 39-vjeçari shqiptar në Itali

Po punonte për rinovimin e një godine, humb jetën tragjikisht 39-vjeçari shqiptar në Itali

Sander Cerri

Një 39-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Trente të Italisë, teksa po punonte në një kantier ndërtimi, duke rinovuar një godinë.

Sandër Cerri, ri cili po punonte për rinovimin e pallatit, ndërroi jetë pasi një pjesë e murit e zuri poshtë.

Ai mbeti i plagosur rëndë, dhe u dërgua për mjekim në spital, po fatkeqësisht nuk arriti që të mbijetonte për shkak të plagëve të rënda. Cerri ishte me origjinë nga Durrësi dhe ishte martuar prej 13 vitesh.

Së bashku me familjen jetonte në Mezzolombardo. Fillimisht shqiptari kishte jetuar në fshat dhe kishte punuar  në bizneset e vogla agroushqimore.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

 ‘Jam komandant i Pentagonit’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë! Çfarë dëshmoi Kered Bozhanaj

‘Jam komandant i Pentagonit’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë! Çfarë dëshmoi Kered Bozhanaj