POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Po rrezikoni seriozisht lëkurën tuaj, hiqni dorë nga maskat me të bardhë veze

Foto ilustruese

E bardha e vezës rekomandohet shumë në maskat e fytyrës. Blogerë të ndryshëm reklamojnë efektet pozitive që ka e bardha e vezës në lëkurë. Por si gjithçka tjetër duhet të mësoni edhe anën negative të ccdo produkti. E bardha  evezës rrezikon t’ju mbyllë poret e lëkurës. Duhet të dini gjithashtu se ky produkt rrit mundësinë që lëkura të depozitojë papastërti dhe të acarojë ata që kanë puçra në fytyrë.

Dhe e fundit, kini parasysh se e bardha e vezës mund të përhapë bakterie të tjera shumë të rrezikshme dhe kërcënuese për jetën si salmonella.

fl.mi.
Komento