Po shpërndanin kanabis në Kukës, arrestohen 6 të rinj (EMRAT)

KUKËS- 6 të rinj të cilët shpërndarin kanabis në doza të vogla në Kukës janë arrestuar.

Bëhet fjalë për të rinjtë Armond Cengu, 23 vjeç, Gentian Peka 23 vjeç, Avdi Morina 24 vjeç, Lavdrim Peka 28 vjeç, Besnik Peka 24 vjeç dhe Benard Peca 15 vjeç, banues në Kukës dhe Has.

Report Tv mëson nga burime zyrtare se të rinjtë u arrestuar në lagjen Zabel të Kukësit, ku pas kontrollit të kryer në 2 makina iu gjetën 15 doza dhe rreth 20 fara kanabis.

Ndaj tyre rëndon akuza për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", në bashkëpunim.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tragjedi gjatë xhirimeve të filmit në SHBA, aktori i njohur Alec Baldwin vret aksidentalisht me armë fotografen dhe plagos regjisorin