Pogradec, peshkatari kap në ujrat e liqenit të Ohrit peshkun Koran më shumë se 13 kg

POGRADEC- Një peshkatari i cili e ushtron prej vitesh këtë profesion në zonën e Udënishtit kapi një peshk koran me peshë 13 kg

Një peshk i tillë nuk ishte kapur më herët dhe kaq ka mjaftuar që ta shpërndajë në rrjetet e tij sociale. 

Është rrallë që të kapet një peshk i përmasave të tilla në Pogradec për shkak edhe të rritjes së ngadaltë që ka si proces Korani. Ndërkohë kujtojmë se në këtë periudhë të vitit nuk lejohet gjuetia e peshkut koran në liqen pasi jemi në kohën e riprodhimit.

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 19/04/2024 23:54

  Tek ne licensa e peshkimit per peshkatare qe peshkojne vetem,eshte e rrumbullakosur 30 $ per vendalinjte dhe 40 $ per jo vendasit per peshkim ne ujerat e embela per nje vit,kurse per ne oqean eshte njelloj per te gjithe qe peshkojne vetem vendas/mysafir-10 $/vit.Dhe rojet e peshkimit i ke gjithandej,jo vetem qe kujdesen qe asnje te mos peshkoje pa license,por dhe te kontrollojne se cfare peshku kap.sepse mund te kete raste si ky i mesipermi.S.d.q kam dy miq,njeri vendas,tjetri shqiptar te dy adhurues peshkimi.Vendaliu peshkon dhe per te ngrene,por dhe per qejf.Kur peshkon per qejf,i leshon prape peshqit e kapur edhe pse ka paguar licensen,kurse shqipoja nuk para vete ne peshkim, se nuk i pelqejne rregullat e peshkimit dhe e quan humbje kohe dhe parash per peshq qe roja bregdetare ose do t'ja konfiskoje,ose do t'a detyroje t'i leshoje prape po t'i kete te gjalle.Ja keta jemi ne! Kemi roje bregdetare aktive apo vetem marrin rrogen e vegjetojne neper zyra?!

  Përgjigju
 • May day: 19/04/2024 20:25

  Po si mundet,o Barbarë,nqs tani është periudha e vezëve e shumimit??!! Ç'farë Anarkie,në Albanistan!?

  Përgjigju
 • tuttu: 19/04/2024 16:26

  nuk lejohet gjuetia ne kete periudhe por ky e ka kapur dhe e ben foto

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Pentagoni: Rusia lëshoi ​​një armë hapësinore në rrugën e satelitit amerikan

Pentagoni: Rusia lëshoi ​​një armë hapësinore në rrugën e satelitit amerikan