Shikoni video/ Ndjekja spektakolare në det që çoi në sekuestrimin e kokainës 100 milionë dollarëshe

Shikoni video/ Ndjekja spektakolare në det që çoi në sekuestrimin e kokainës 100 milionë dollarëshe

Foto nga aksioni i policisë

Janë publikuar pamje të aksionit të marinës kolumbiane që sekuestroi 3 tonë kokainë gjatë një ndjekjeje me shpejtësi të lartë në Detin e Karaibeve.

Sasia e kokainës që u sekuestrua kapte vlerën e 100 milionë dollarëve dhe ishte e ndarë në 120 thasë. Katër anëtarë të ekuipazhit u gjetën në anije dhe do të hetohen për akuzën e veprës penale të prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Sipas Kombeve të Bashkuara, Kolumbia është një nga prodhuesit kryesorë në botë të kokainës dhe gjetheve të kokës. 

B.K/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Lyrical Son bëhet sërish baba, zbulon emrin e djalit

Lyrical Son bëhet sërish baba, zbulon emrin e djalit